Teljes testmasszázs – Svédmasszázs
Ha bármelyik kérdésre “Igen!” a válasz, akkor a svédmasszázs segítségedre lehet!
- Fáj a hátad?
- „Leszakad” a derekad?
- Végtagfájdalmaid vannak?
- Gyakran fáj a fejed?
- Egyoldalú-, ülő-, állómunkát végzel?
- Egész nap talpalsz?
- Sokat emelgeted gyermekedet?
- Sport közben megerőltetted magad?
- Megmérettetésre készülsz, szüksége van izmaidnak a teljesítményfokozásra?
- Nehéz helytállni a mindennapokban, szeretnél kikapcsolni, ellazulni kicsit?
Az első alkalom…
Amikor eljössz hozzám, első alkalommal egy teljes állapotfelméréssel kezdünk. Így képet kapok arról, pontosan mire van szükséged, masszázsodat ennek alapján állítom össze. Amennyiben valamilyen probléma enyhítésének céljából keresel fel, akkor az érintett testrész kezelésére fokozottabb figyelmet fordítok.
A 90 vagy 60 perces masszázst ajánlom?
A 90 perces teljes testmasszázs a lábujjaktól a hajas fejbőrig, az intim területek kihagyásával, minden testrészt érint. Amennyiben időd engedi, javaslom ezt a változatot választani, hiszen ebben az esetben a test egész területén kifejti jótékony hatását a kezelés.
A 60 perces svédmasszázs a hát, és az alsó végtagok masszírozását foglalja magában. Akkor javasolt ezt a változatot választani, ha csupán egy órát tudsz rászánni a kezelésre, vagy ha kifejezetten a hátadat, lábaidat szeretnéd alaposabban megmasszíroztatni.
Így készülj a svédmasszázsra…
A masszázs előtt lehetőleg ne fogyassz nehéz ételeket, és ne egyél közvetlenül előtte sokat. A folyadékbevitel a számodra megszokott mértékű legyen, arra ügyelj nagyon, hogy a svédmasszázs után viszont jelentősen megemelkedik a szervezet folyadékigénye! Legalább 1l vízzel többet igyál a napi szokásos mennyiségednél.
Mi garantálja a maximális kényelmet?
A svédmasszázs egy kellemes hőmérsékletű, nagy gonddal kialakított helyiségben történik Budapest XVI. kerületében, ahol lágy fények, halk zene, tiszta, higiénikus környezet fogad.
A masszázshoz használt anyagok magas minőségűek, minden esetben személyreszabottan választom ki számodra a legmegfelelőbbet.
Tisztálkodási lehetőségek
A zuhanyzási lehetőség biztosított számodra, sampon, tusfürdő, törölköző, fürdőköntös, hajszárító, valamint hajvasaló is a rendelkezésedre áll.
Mire számíthatsz a masszázs után?
A svédmasszázs összetett, testre, elmére, lélekre egyaránt jótékony hatású masszázsfajta. Fogásai segítségével számos probléma orvosolható.
Hatására testedben ellazulnak az izmok, a fájdalomérző receptorok “elalszanak”. A vérbőség az érintett területen fokozódik, a tápanyag-és oxigénellátottság nő, ezáltal gyorsabban regenerálódnak az izomsérülések, húzódások, az izmokban lévő gyulladásos folyamatok hamarabb lezajlanak, vagy ki sem alakulnak. Az izomláz csökken, vagy nem alakul ki egy-egy fokozottabb megerőltetés után végzett svédmasszázs hatására.
A vér-, és nyirokkeringés fokozódik, a salakanyagok ürítése felgyorsul. Ezáltal megszabadulsz szervezetedet terhelő méreganyagoktól, sejtjeidhez könnyebben eljutnak a tápanyagok és az oxigén, ezáltal működésük optimalizálódik, ellenállóképességed nő, immunrendszered erősödik, ritkábban betegszel meg, vagy ha mégis, a betegség gyorsabb lefolyású lesz, enyhébb tünetekkel jár.
Elméd felfrissül, fokozottabb szellemi tevékenységre leszel képes. Lelked megnyugszik, könnyebben kezeled a problémás helyzeteket, türelmesebb, derűsebb leszel.
Összességében elmondhatom, hogy egy alapos svédmasszázs után úgy állsz fel a masszázságyról, hogy jobban érzed magad, frissebb, rugalmasabb, mozgékonyabb leszel.
Milyen rendszerességgel ajánlom?
Amennyiben nincsenek panaszaid, csak megelőzés céljából szeretnél masszázsra járni, javaslom, hogy 3-4 hetente egy alkalommal látogass el hozzám. Ebben az esetben a szervezeted számára az optimális működéséhez szükséges lazítást elvégezzük, újabb 3-4 hétig minden sejted a maximumot hozza ki magából.
Amennyiben valamilyen konkrét panaszod van (pl. izomfájdalom, mozgásszervi panaszok, fejfájás) javaslom, hogy már az első tünetek megjelenésekor keress meg, és mindaddig, amíg nem múlik el, hetente 1-2 alkalommal gyere el hozzám masszázsra.
Ellenjavallatok
- akut állapotok
- gyulladásos megbetegedések
- fertőző betegségek, láz
- csonttörés, ficam, égési sérülés, trauma
- ittas, drogos állapot
- epilepszia
- bőrelváltozások (fertőzések, sérülések)
- rosszindulatú daganat
- terhesség első két- és utolsó hónapja
- menstruáció legerősebb napja
- obliteratív (elzáródásos) betegségek
- akut vénás betegségek
- szívritmus-zavar
- előrehaladott csontritkulás
Kapcsolódó tartalmak
Figyelj az ellenjavallatokra! Masszőr, kozmetikus…
Bár mindenkit, aki először jelentkezik be hozzám bármelyik szolgáltatásomra, igyekszem kikérdezni már a telefonban, alkalmanként belefutok, hogy itt derül ki számomra, olyan probléma áll fenn a vendégemnél, ami miatt meg kell tagadnom tőle az általa választott...
Masszázs plasztikai beavatkozás után.
A napokban megkérdezte tőlem egy érdeklődő, hogy plasztikai beavatkozás után lehet-e masszíroztatni. Úgy döntöttem, válaszomat ide is leírom, esetleg van, aki szintén érintett a témában. Minden műtéti beavatkozásra, ezek között a plasztikaira is, általánosan igaz,...
Klimatizált masszázs és alakformáló szalon
Szalonomat úgy alakítottam ki, hogy a hőmérséklet mindig az éppen aktuális tevékenységhez optimálisan beállítható legyen. A fűtésről egy tized fok pontossággal állítható termosztát gondoskodik, nyáron a nagy melegben pedig a helyiséget oly módon hűtjük, hogy a bent...